VERTICAL

HOTELI

Mirë se vini ne Tresor Art Boutique , thesari në zemër te qytetit te Korçës.
E vendosur në qendër të qytetit , Tresor Art Boutique sjell ndërthurjen e antikes me modernen , unikes dhe artit të bukur. Vila e ndërtuar ne vitin 1933 , është një ndër më të rrallat e llojit të saj jo vetëm në qytetin e Korçës por në të gjithë Shqipërinë.  Ajo na çon pas në kohë, në kohën e arkitekturave magjepsëse të aristokracisë shqiptare. Veçantia ndodhet në pikturat murale të vitit 1936 nga familja  Zografi të cilat janë restauruar me shumë kujdes.

I vendosur në qendër të qytetit, ofron dhoma në standart të lartë, shërbimin e barit dhe restorantit.

AKOMODIMI

Shijoni qëndrimin tuaj në një vilë aristokrate të viteve 30’. Cdo dhomë ofron komoditet dhe është e kompletuar me aksesorë dhe shërbime për një eksperiencë të paharrueshme. Aristokracia e vjetër së bashku me luksin, shërbimin dhe cilësinë refleketohet kudo.

DHOMAT

Pa përjashtim çdo dhomë ofron të gjitha asortimentet e nevojshme dhe fleksibël që i nevojiten qëndrimit tuaj.

SUITAT

TRESOR
BAR & RESTAURANT

RESTAURANT WALL

VENDNDODHJA

Korça njihet si qyteti më romantik i Shqipërisë! Që nga serenadat e famshme në pranverë, tek dëbora që vesh çatitë në dimër, Korça di të jetë gjithmonë poetike dhe frymëzuese. Shtëpitë tradicionale, rrugicat me kalldrëm, ajri I freskët dhe mikëpritja, ndërthuren së bashku për të krijuar një atmosferë të ngrohtë e festive që nuk ka të krahasuar në Shqipëri. Jo pak herë duhet t’ju ketë ndodhur të dëgjoni etiketimin “Parisi i vogël” për Korçën, që ngjan i merituar kur sheh se pikërisht në këtë qytet ndodhen disa nga institucionet e kulturës apo muzeumet më tërheqëse të vendit. Pazari i Vjetër i rinovuar së fundmi, është gjithmonë i mbushur me vizitorë, e vilat karakteristike të kthyera në bare e restorante moderne i kanë dhënë një gjallëri Korçës përgjatë gjithë vitit.